Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 19-02-2018 12:46

Witamy
Kościół parafialny w Raciążu Witamy na stronie internetowej parafii św. Wojciecha w Raciążu. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do zatrzymania się na tej witrynie. Strona zawiera informacje o naszej parafii, jej historii i dniu dzisiejszym. Są tu pożyteczne wiadomości nie tylko dla mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej. Można przeczytać ciekawe artykuły, obejrzeć zdjęcia z aktualnych wydarzeń i wyjazdów, zapoznać się z przebiegiem liturgii i duszpasterstwem. Zachęcamy i zapraszamy do czynnego włączania się w tworzenie naszej strony poprzez czytanie, komentowanie, ocenianie i nadsyłanie własnych tekstów.
Duszpasterze i twórcy strony.
Wielki Post
1. Dnia 14 lutego wypada środa popielcowa. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – jakościowy i ilościowy. Msze Św. o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci szczególnie przygotowujące się do I Komunii Św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. W środę popielcową dzieci klas III otrzymają książeczki do nabożeństwa. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy Św.

2. Nabożeństwa pokutne w Wielkim Poście - Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek o 17.30 , zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę przed sumą o 11.15. W związku z tym przez czas Wielkiego Postu wypominki będą czytane o 11.10.

Kurs przedmałżeński
Zapraszamy na kurs przemałżeński w miesiącu lutym. Pierwsze spotkanie w niedzielę, 4 lutego, o godzinie 15.00. Zapisy na spotkaniu.
ORSZAK TRZECH KRÓLI

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli!!!
6 stycznia odbędzie się Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30, po niej odbędą się jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież gimnazjalną, a potem z Królami ruszamy na miasto. Korony mile widziane :-)
Wigilia 2017
W tym roku wigilia przypada w IV niedzielę adwentu.
Mamy tego dnia obowiązek bycia w kościele.
( Pasterka to już Msza z Bożego Narodzenia).
Tego dnia Mszę będą o 8.00, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy o 16.00 i o 18.00 z racji nabożeństwa wigilijnego, które sprawujemy w naszych domach.
Zapraszamy także na Pasterkę o godz. 23.00.
Przed Pasterką o godz. 22.30 Akatyst ku czci Bogurodzicy.
Rekolekcje Adwentowe

1130 - Msza Św. z nauką do dorosłych
16.30 - Msza Św. z nauką do dzieci
18.00 - Msza Św. z nauką do dorosłych

Spowiedź podczas każdej Mszy Św. !!!!!
Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Ruciński
Dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno- Młodzieżowego
Różaniec nna zmentarzu
Różaniec na cmentarzu 2 listopada będzie o 20.20,
w następne dni oktawy o godz. 16.30.
Apel egzorcystów diecezji płockiej
Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się  problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.
Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween - organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.
Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.
Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!
Płock, 27 październik 2017 r.
Egzorcyści Diecezji Płockiej
Niedziela misyjna
Niedziela Misyjna Dzieci z naszej parafii pod kierunkiem pań katechetek
przygotowały przedstawienie misyjne pt,,Róże świętej Tereski'.
Zwyczajem naszej parafii jest również odmawianie różańca w Tygodniu
Misyjnym w różnych językach: poniedziałek-język angielski wtorek-język
włoski środa-język hiszpański czwartek-język łaciński piątek-język
niemiecki Dziękujemy paniom ze Szkoły Podstawowej p. E. Decker, p. I.
Dąbrowskiej oraz paniom katechetkom za przygotowanie uczniów oraz
towarzyszenie im na modlitwie różańcowej.
Zapraszmy na kurs przedmałżeński
W listopadzie rozpoczynamy kolejny kurs przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych narzeczonych w niedzielę 5 listopada na godz. 15.00 do salki parafialnej.
Garść ogłoszeń
W nowym roku pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Św. Wszystkich zainteresowanych zapraszam za dwa tygodnie tj. 29 października zaraz po Mszy Św. o godzinie 16.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

1 listopada Msza Św. na cmentarzu jak co roku o 1130. Tego dnia w tym roku zapraszamy też na różaniec na cmentarzu o 1700. Różaniec będzie mówiony przy krzyżu. 1 listopada Mszy Św. o 16.00 nie będzie po południu tylko o 1800.

2 listopada w dzień zaduszny Msze Św. o 7.00, 10.00, 1630 i 1800.
Spotkanie przed Komunią Generalną
Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców klas czwartych w niedzielę,
15 października o godzinie 10.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie przygotowujące do II-ej Komunii.
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>