Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 09-04-2020 19:58

Witamy
Kościół parafialny w Raciążu Witamy na stronie internetowej parafii św. Wojciecha w Raciążu. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do zatrzymania się na tej witrynie. Strona zawiera informacje o naszej parafii, jej historii i dniu dzisiejszym. Są tu pożyteczne wiadomości nie tylko dla mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej. Można przeczytać ciekawe artykuły, obejrzeć zdjęcia z aktualnych wydarzeń i wyjazdów, zapoznać się z przebiegiem liturgii i duszpasterstwem. Zachęcamy i zapraszamy do czynnego włączania się w tworzenie naszej strony poprzez czytanie, komentowanie, ocenianie i nadsyłanie własnych tekstów.
Duszpasterze i twórcy strony.
Ogłoszenia dotyczące Triduum Pachalnego w naszej parafii
NewsyNabożeństwa będą się odbywać bez udziału wiernych, ale dyspensa biskupa Piotra Libery powoduje, że wierni poprzez brak udziału nie zaciągają grzechu.

W Wielki Czwartek adoracja potrwa do g. 20:00, w kościele będzie mogło przebywać maksymalnie 5 osób. Podobnie w Wielki Piątek - również adoracja do 20:00, maksymalnie 5 osób. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, od 8:00 do 20:00 istnieje możliwość adoracji grobu pańskiego, ale dalej obowiązuje zasada 5 osób mogących jednocześnie przebywać w świątyni.
Tekst błogosławieństwa stołu wielkanocnego
W związku z pandemią koronawirusa w tym roku w Wielką Sobotę nie będzie w naszym kościele tradycyjnego święcenia pokarmów. Z tego względu udostępniamy tekst błogosławieństwa do pobrania, wydrukowania i wykorzystania w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Nabożeństwa online
Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w naszych parafialnych nabożeństwach za pośrednictwem naszej strony na facebooku. Za nami 3 transmisje modlitwy różańcowej. Jutro aż 3 transmisje: o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 Droga Krzyżowa i o 20:30 Różaniec. Zachęcamy też do zakładania konta na facebooku i śledzenia naszego fanpage'a.
Ogłoszenia parafialne 29.03.2020 r.
NewsyOgłoszenia parafialne 29.03.2020 r.

1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu i jednocześnie ostatnią miesiąca. W dalszym ciągu trwamy w atmosferze pandemii i w związku z tym w kościele może przebywać zaledwie 5 osób. Bardzo serdecznie prosimy, aby udostępnić możliwość uczestniczenia w Mszach Świętych, tym osobom, które mają zamówione intencje.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o 7:00, 9:00 i 18:00.

3. Spowiedź Święta w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. Mszy Świętych rekolekcyjnych nie odwołujemy, zapraszamy na nie szczególnie osoby zainteresowane, W trakcie Mszy Świętej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. Za tydzień niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Nie będzie poświęcenia palm ani procesji z palmami. W kościele dalej może przebywać jednocześnie 5 osób i bardzo prosimy o przestrzeganie tego przepisu.

5. Na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego jedna rodzina złożyła ofiarę w wysokości 50 zł.

6. W dalszym ciągu trwają prace na cmentarzu parafialnym.

7. Zachęcamy do nabywania baranków Caritas w cenie 5 zł.
Baranki można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii oraz w godzinach pracy kancelarii.
Zapraszamy na Koronkę!
NewsyOd jutra aż do Świat Wielkiej Nocy codziennie o 15:00 w naszym kościele będziemy odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Zapraszamy Zachęcamy również do łączenia się w modlitwie w Waszych domach.
OGRANICZENIE LICZBY WIERNYCH NA MSZACH
UWAGA! W związku z zarządzeniami Episkopatu Polski i biskupa płockiego w jutrzejszych Mszach Świętych w kościele może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Reszta osób może uczestniczyć we Mszy Świętej na dworze.
Prosimy o wyrozumiałość!
ORSZAK TRZECH KRÓLI
Ostatnie wydarzenia w naszym mieście zmuszają do postawienia pytania: czy zło jest silniejsze od dobra? Komuś nie podobała się szopka stojąca w centrum Raciąża. Podczas kolędy wielu parafian wyraża swój żal z powodu tego bezsensownego wydarzenia. Naszą najlepszą odpowiedzią będzie udział w Orszaku Trzech Króli. Pokażmy, że ludzi dobrych i normalnych jest w naszym mieście więcej. Zapraszamy na Mszę Świętą o 11:30 i Orszak! Dodatkową atrakcją będą jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej pod kierunkiem ks. Grzegorza, a także konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie pod patronatem burmistrza Raciąża.
BOŻE NARODZENIE 2019

1. 24-go grudnia zapraszamy do naszego kościoła na Pasterkę na 23:00.

Wcześniej, o 22:30, nasz parafialny chór wykona Akatyst - starożytny
śpiew ku czci Matki Bożej.

2. Porządek Mszy Świętych podczas Świąt Bożego Narodzenia jest taki
sam jak w każdą niedzielę: 8:00, 10:00, 11:30, 16:00 i 18:00.

Zapraszamy serdecznie Parafian i Gości.

Rekolekcje Adwentowe 2019
Album zdjęć
ALBUM ZDJĘĆ - UROCZYSTE WPROWADZENIE RELIKWII JANA PAWŁA II -
zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości. >>ZOBACZ<<
1 listopada 2019 r.
NewsyW Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na Mszę Świętą na cmentarzu na 11:30.
Strona 1 z 2 1 2 >