Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 28-02-2017 15:21

Witamy
Kościół parafialny w Raciążu Witamy na stronie internetowej parafii św. Wojciecha w Raciążu. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do zatrzymania się na tej witrynie. Strona zawiera informacje o naszej parafii, jej historii i dniu dzisiejszym. Są tu pożyteczne wiadomości nie tylko dla mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej. Można przeczytać ciekawe artykuły, obejrzeć zdjęcia z aktualnych wydarzeń i wyjazdów, zapoznać się z przebiegiem liturgii i duszpasterstwem. Zachęcamy i zapraszamy do czynnego włączania się w tworzenie naszej strony poprzez czytanie, komentowanie, ocenianie i nadsyłanie własnych tekstów.
Duszpasterze i twórcy strony.
Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście
W Wielkim Poście
serdecznie zapraszamy
do rozważania Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17.30.

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 11.15.
Z czego zrezygnuję? Co zrobię dobrego?
Nie przegap! - Trzeba dobrze zacząć czas nawrócenia!
1 marca 2017 roku, w Środę Popielcową, rozpocznij czas swojego nawrócenia.

Porządek Mszy świętych: 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci i młodzieży) oraz 18.00.

W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły!!!
Dzień Imienin Księży Biskupów
W dniu 27 lutego Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski i Ksiądz Biskup Mirosław Milewski obchodzą swój dzień patronalny.

Czcigodnym Księżom Biskupom życzymy w codziennej pasterskiej posłudze
ludzkiej życzliwości, nieustającego strumienia Bożych łask
wielu lat przeżytych w zdrowiu i radości z wypełniania Bożego planu.
Dziękujemy za każde dobre słowo pełne wiary, nadziei i miłości.

Duszpasterze i wierni parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.
Tydzień Modlitw o Trzewźwość Narodu
26 lutego 2017 roku rozpoczął się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”

Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.
Wszystkie te instytucje w trosce o trzeźwość mają swoją odpowiedzialność. Moglibyśmy powiedzieć najkrócej, że rodzina chroni siebie – przed nadużywaniem alkoholu – miłością, Kościół – prowadzeniem ludzi do Pana Boga, a rząd i samorząd mają swoje zadania do wypełnienia i chodzi tu o dobre prawo i jego egzekwowanie – wskazuje ks. bp Bronakowski.

Patronami Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu są święci i błogosławieni czczeni m.in. właśnie ze względu na swoją postawę trzeźwościową, jak bł. Bronisław Markiewicz, św. Maksymilian Kolbe, św. Stanisław Papczyński czy bł. Karolina Kózkówna.
Królowo Polski, módl się za nami!

26 lutego 2017 roku, na sumie o godz. 11.30,

Ikonę Pani Jasnogórskiej przejęli mieszkańcy ul. Zawoda.

Za tydzień swoje nawiedzenie mają Kraszewo Gaczułty i Kraszewo Falki.

Pamiętajmy w modlitwie

o naszej parafii

i o rodzinach,

które odwiedza Matka Boża Częstochowska.

Warto obejrzeć - SalveTV - Telewizja Diecezji Warszawsko-Praskiej
Gościem Tematu Dnia był Jerzy Zelnik, aktor, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do spektaklu „Klątwa”
i do tego, gdzie kończy się wolność twórcza, a zaczyna rynsztok.

Spotkanie dla narzeczonych i małżonków - luty 2017
Zapraszamy na kolejne spotkanie małżeńskie w Raciążu w niedzielę, 26.02.2017 roku,
ok. godz. 15.30 w salce parafialnej.

Tym razem tematem spotkania jest: "Miłość pielęgnowana".

Na spotkaniu postaramy się zobaczyć, dlaczego w małżeństwie konieczny jest dialog?
Jak go osiągnąć poprzez praktykę "zasiadania małżeńskiego"?
W ten sposób chcemy uczyć się pielęgnowania miłości,
która została nam dana jako dar i zadanie.
Maryjne rocznice w 2017
W bieżącym 2017 roku Kościół obchodzić będzie 300-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

Koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odbyła się 8 września 1717 r. Obraz Matki Bożej został przyozdobiony złotymi koronami Kapituły Watykańskiej z woli papieża Klemensa XI. Koronacji dokonał ks. bp chełmski Krzysztof Szembek, a na uroczystość przybyło wówczas ok. 200 tys. pielgrzymów, co na owe czasy było rzeczą niespotykaną. Uroczystość była ogólnonarodową manifestacją wiary, a sam obrzęd uważano za ukoronowanie Bogarodzicy Maryi na Królową Polski po wszystkie czasy.

Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych oficjalnie przez Watykan za autentyczne. Gietrzwałdzkie objawienia miały miejsce w 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafryńska oraz 12-letnia Barbara Samulowska; jak mówiły, Matka Boża przemówiła do nich po polsku i prosiła o codzienne różańcowe modlitwy.

Fatima to portugalska miejscowość, w której 13 maja 1917 r. trójce małych pasterzy ukazała się Matka Boska. Przez kolejne pięć miesięcy ukazywała się dzieciom prosząc za ich pośrednictwem ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując trzy tajemnice.

Zapraszamy na pielgrzymkę w 100-lecie objawień fatimskich

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy

w dniach 14-18 września 2017 roku.

Cena ok. 2 tysięcy złotych.

Chętnych prosimy o zgłoszenia do 1 marca.

Zapraszamy.

Katecheza parafialna - marzec 2017

Spotkanie dla dzieci, w ramach katechezy parafialnej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. (klasy trzecie) i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego (klasy czwarte i piąte) i ich rodziców w tym miesiącu będzie wspólne.

Spotykamy się 1 marca 2017 r., w Środę Popielcową, w czasie Mszy świętej o godzinie 16.30.

Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Luty 2017