Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 25-08-2016 05:21
O parafii
Ogłoszenia parafialne

Historia
Nasz Patron

Duszpasterze
Pracownicy
Ministranci
Katecheci

Nowa Ewangelizacja
Oaza
Akcja Katolicka
Koło Żywego Różańca

Schola
Chór
Zespół

Kurs Przedmalżeński
Adopcja Serca
Witamy
Kościół parafialny w Raciążu Witamy na stronie internetowej parafii św. Wojciecha w Raciążu. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do zatrzymania się na tej witrynie. Strona zawiera informacje o naszej parafii, jej historii i dniu dzisiejszym. Są tu pożyteczne wiadomości nie tylko dla mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej. Można przeczytać ciekawe artykuły, obejrzeć zdjęcia z aktualnych wydarzeń i wyjazdów, zapoznać się z przebiegiem liturgii i duszpasterstwem. Zachęcamy i zapraszamy do czynnego włączania się w tworzenie naszej strony poprzez czytanie, komentowanie, ocenianie i nadsyłanie własnych tekstów.
Duszpasterze i twórcy strony.
Zmiany personalne w naszej parafii!
24 sierpnia pracę w naszej parafii kończy ks. Piotr Wilkowski. Dziękujemy ks. Piotrowi za 4-letnią oddaną posługę wśród parafian w Raciążu oraz życzymy by w kolejnej parafii św. Wojciecha w Nasielsku pracowało mu się, równie dobrze, jak w Raciążu. W niedzielę 21 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.30 Ksiądz Proboszcz wraz z przedstawicielami grup parafialnych podziękuje ks. Piotrowi za posługę w naszym mieście.
Jednocześnie z dniem 24 sierpnia pracę w naszej parafii rozpocznie ks. Sebastian Krupniewski, który ostatnio pracował w Gąbinie. Życzymy ks. Sebastianowi Bożego Błogosławieństwa w nowym środowisku.
Parafialny Odpust
W poniedziałek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej będziemy obchodzić naszą Uroczystość Odpustową. Główna Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 11.30. Będzie jej przewodniczył oraz homilię wygłosi o. Krzysztof Kowalski z zakonu paulinów. Zapewne pamiętamy, jak w zeszłym roku o. Krzysztof prowadził dla nas rekolekcje przed nawiedzeniem naszej Parafii przez Matkę Bożą w kopii obrazu jasnogórskiego.
Na zakończenie Mszy świętej zostaną poświęcone trzy obrazy Matki Bożej Jasnogórskiej, które odwiedzą każdy z naszych domów.Na początku obrazy rozpoczną peregrynację na ulicy Mławskiej, Folwarku Raciąż oraz Pólce Raciąż. Do każdego z obrazów dołączona będzie księga, w której będzie można zapisywać swoje wrażenia, przeżycia i odczucia związane z wizytą w naszym domu Matki Bożej.
Festyn rodzinny
W najbliższy poniedziałek, tuż po naszym Odpuście odbędzie się przy Miejskim Centrum Kultury i Sportu Festyn Rodzinny. Będzie to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. W ramach festynu w jednym z namiotów gościć będzie nasza parafia - osoby chętne będą mogły wziąć udział w konkursie papieskim dotyczącym Jana Pawła II, który jest patronem rodzin. Czekają miłe upominki.Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Pielgrzymkowe apele
W sobotę 6 sierpnia o godz. 21.00 rozpoczniemy nasze coroczne sierpniowe apele pielgrzymkowe. Potrwają one do 15 sierpnia. Jest to dobra okazja do duchowego towarzyszenia pielgrzymom zmierzającym do Częstochowy. Z naszej parafii w tym roku do Matki Bożej pieszo wyruszają 2 osoby, zaś na tzw. pielgrzymkę duchową zapisało się już kilkadziesiąt osób.
Kolejne spotkania dla narzeczonych
Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia o godz. 15.30 w salce w domu parafialnym rozpocznie się kolejny kurs małżeński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Nasza młodzież wyruszyła do Krakowa
W poniedziałek o godz. 9.40 z dworca kolejowego w Ciechanowie 15 osób z naszego dekanatu (w tym 3 z Raciąża) wyruszyło do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Późnym popołudniem dotrą na swoje miejsce noclegowe znajdujące się w Pobiedniku Wielkim ( ok. 20 km od Krakowa). Będą tam przebywać do soboty (z krótkimi przerwami na wyjazdy do Krakowa, aby uczestniczyć w pozostałych punktach programu, jak, np. katechezy, które wygłoszą nasi Księża Biskupi Piotr Libera i Mirosław Milewski), kiedy to wyruszą w pieszej pielgrzymce do Brzegów na czuwanie z Papieżem Franciszkiem.
Zaś w piątek do naszej grupy dołączy ksiądz Piotr z kolejnymi 24 osobami. Otoczmy naszych przedstawicieli w tych szczególnych wydarzeniach naszą modlitwą!
Młodzież z naszego dekanatu na ogólnodiecezjalnym spotkaniu ŚDM w Płocku
W ostatnią sobotę młodzież z dekanatu raciąskiego wraz z ks. Piotrem wzięła udział w Płocku w spotkaniu dotyczącym Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli młodzi ludzie z kilkunastu państw, którzy goszczą w naszej diecezji w ramach tzw. dni w diecezjach. Ponadto przyjechało wielu młodych z diecezji Płockiej, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, której przewodniczył bp płocki Piotr Libera. Zaś koncelebrowali tę Eucharystię biskupi z Armenii, Włoch, Hiszpanii oraz licznie zgromadzeni księża z naszej diecezji. Po Mszy św. był czas na posiłek oraz wzajemną integrację.
Zapisy na 35. Pielgrzymkę diecezji płockiej na Jasną Górę
Tradycyjnie, jak co roku rozpoczęły się w naszej parafii zapisy na sierpniową pielgrzymkę do Częstochowy. Jest to nietypowa forma spędzenia wolnego czasu w wakacje, słusznie nazywana przez wielu "rekolekcjami w drodze". Warto, aby przynajmniej raz w życiu każdy chrześcijanin wybrał się na pielgrzymi szlak. nie jest to, jak wielu by chciało forma "dłuższego spaceru". Ma to być czas zastanowienia się nad swoim życiem i życiem bliskich nam osób. Każdy pielgrzym może "nieść" ze sobą różne intencje, a z pewnością nie brakuje ich. Tym bardziej, że pielgrzymka odbywa się w sierpniu (miesiącu trzeźwości) warto szczególnie pamiętać o osobach zmagających się z chorobą alkoholową i ich bliskich.
Jeśli zaś komuś zdrowie bądź też inne sytuacje uniemożliwiają wybranie się na pielgrzymi szlak zachęcamy do zapisywania się na tzw. pielgrzymkę duchową. Pielgrzymka tradycyjnie wyrusza 6 sierpnia po mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Piotra Liberę w katedrze płockiej.
Zapisy w naszej parafii prowadzi ks. Robert
Wycieczka naszej młodzieży i dzieci na Warmię i Mazury
W dniach od 20 do 23 czerwca 45 dzieci i młodzieży z naszej parafii przebywało na swoim corocznym wyjeździe z ks. Piotrem oraz ks. Jakubem Kępczyńskim. Tym razem odwiedziliśmy m.in. Świętą Lipkę, Olsztyn, Gierłoż. Odwiedziliśmy także park linowy oraz zwiedziliśmy park dzikich zwierząt w Kadzidłowie.
Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy oraz naszej Parafii za dofinansowanie wyjazdu.
Brazylia w Raciążu
W niedzielę 12 czerwca gościł w naszej parafii ks. Marek Figurski - misjonarz z naszej diecezji pracujący od 14 lat w Brazylii. Ks. Marek głosił Słowo Boże, w czasie którego opowiadał o swojej pracy misyjnej w państwie, które jest 27 razy większe od Polski. Przywiózł ze sobą różne przedmioty używane na co dzień przez mieszkańców Brazylii, które można było obejrzeć z bliska po zakończonych mszach świętych
Święcenia kapłańskie oraz prymicja
W sobotę 4 czerwca w bazylice katedralnej w Płocku bp Piotr Libera udzielił święceń kapłańskim ośmiu diakonom naszej diecezji. Wśród nich jest nasz parafianin dk. Jakub Kępczyński.
Zaś w niedzielę o godz. 11.30 w naszej świątyni ks. Jakub odprawił swoją pierwszą Mszę świętą, która zgromadziła nie tylko parafian i gości, ale także księży pracujących kiedyś w Raciążu.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Sierpien 2016
N P W S C P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright by AK © 2008