Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 20-07-2019 14:17

O parafii
Ogłoszenia parafialne
Cmentarz parafialny

Historia
Nasz Patron

Duszpasterze
Pracownicy
Ministranci
Katecheci

Nowa Ewangelizacja
Oaza
Koło Żywego Różańca
Akcja Katolicka

Schola
Chór
Zespół

Kurs Przedmalżeński
Adopcja Serca
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zawsze pamiętaj o poległych żołnierzach, ojcach i synach


Władze naszego Miasta, Gminy i Powiatu, Delegacje pocztów sztandarowych i pozostali uczestnicy uroczystości upamiętniającej 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej wyruszą 1 września o godz. 16.15 sprzed budynku Urzędu Miejskiego w Raciążu na cmentarz parafialny,
gdzie o godz. 16.30 ks. proboszcz Wiesław Kosiński odprawi Mszę św. w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny.


Historia naszej Ojczyzny jest historią trudną. Nie sposób tamtego dnia, tamtych godzin zapomnieć, odwrócić się od nich i patrzeć bez emocji (zobacz teledysk o naszych bohaterskich obrońcach). Wydarzenie 1 września 1939 roku w dziejach naszego narodu ukształtowało polską pamięć historyczną.
Nasi żołnierze bronili nie tylko swojego kraju, nie tylko polskiej wolności, ale i czegoś więcej - chrześcijańskiego ładu w wymiarze Ojczyzny, Europy i świata.

Przychodzimy na cmentarz parafialny, by przy grobach poległych żołnierzy, w czasie Mszy świętej podziękować Panu Bogu za tych, którzy wtedy i później nie zwątpili w sens Ojczyzny, Braterstwa i Miłości. W imię tej miłości i w imię tego braterstwa ofiarowali swoje żołnierskie życie dla naszej wolności i pokoju. I dlatego jesteśmy tu dziś i dziękujemy Bogu za nich i prosimy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Na szkolnym starcie nie zapominaj o Bogu

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej inaugurującej rok szkolny 2016/2017. 1 września o godz. 8.00 Eucharystią w intencji dzieci, młodzieży, ich rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty rozpoczniemy nowy etap zdobywania wiedzy
i kształtowania naszych postaw, charakterów i sumień.


Nie zapomnij!!!

- o pojednaniu z Panem Bogiem w sakramencie pokuty,
- o pojednaniu z bratem i siostrą.

Spowiedź przed każdą Mszą świętą.
Nowe twarze w parafiach
Od 24 sierpnia w dekanacie raciąskim posługę duszpasterską rozpoczęli nowi księża wikariusze.

Biskup Płocki, Piotr Libera, mianował księdza Dariusza Sielczaka, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu, wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie. Natomiast w naszej parafii ks. Piotra Wilkowskiego zastąpił ks. Sebastian Krupniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.

O wszystkich zmianach w diecezji płockiej czytaj w Gościu Niedzielnym
Strona 21 z 21 << < 18 19 20 21
Copyright by AK © 2008