Strona Główna · Pliki do pobrania · Linki · Szukaj · Kontakt · Kancelaria · Nabożeństwa · Galeria 27-05-2019 16:14

Zawsze pamiętaj o poległych żołnierzach, ojcach i synach

Władze naszego Miasta, Gminy i Powiatu, Delegacje pocztów sztandarowych i pozostali uczestnicy uroczystości upamiętniającej 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej wyruszą 1 września o godz. 16.15 sprzed budynku Urzędu Miejskiego w Raciążu na cmentarz parafialny,
gdzie o godz. 16.30 ks. proboszcz Wiesław Kosiński odprawi Mszę św. w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Historia naszej Ojczyzny jest historią trudną. Nie sposób tamtego dnia, tamtych godzin zapomnieć, odwrócić się od nich i patrzeć bez emocji (zobacz teledysk o naszych bohaterskich obrońcach). Wydarzenie 1 września 1939 roku w dziejach naszego narodu ukształtowało polską pamięć historyczną.
Nasi żołnierze bronili nie tylko swojego kraju, nie tylko polskiej wolności, ale i czegoś więcej - chrześcijańskiego ładu w wymiarze Ojczyzny, Europy i świata.

Przychodzimy na cmentarz parafialny, by przy grobach poległych żołnierzy, w czasie Mszy świętej podziękować Panu Bogu za tych, którzy wtedy i później nie zwątpili w sens Ojczyzny, Braterstwa i Miłości. W imię tej miłości i w imię tego braterstwa ofiarowali swoje żołnierskie życie dla naszej wolności i pokoju. I dlatego jesteśmy tu dziś i dziękujemy Bogu za nich i prosimy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Na szkolnym starcie nie zapominaj o Bogu

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej inaugurującej rok szkolny 2016/2017. 1 września o godz. 8.00 Eucharystią w intencji dzieci, młodzieży, ich rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty rozpoczniemy nowy etap zdobywania wiedzy
i kształtowania naszych postaw, charakterów i sumień.

Nie zapomnij!!!

- o pojednaniu z Panem Bogiem w sakramencie pokuty,
- o pojednaniu z bratem i siostrą.

Spowiedź przed każdą Mszą świętą.
Nowe twarze w parafiach
Od 24 sierpnia w dekanacie raciąskim posługę duszpasterską rozpoczęli nowi księża wikariusze.

Biskup Płocki, Piotr Libera, mianował księdza Dariusza Sielczaka, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu, wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie. Natomiast w naszej parafii ks. Piotra Wilkowskiego zastąpił ks. Sebastian Krupniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.

O wszystkich zmianach w diecezji płockiej czytaj w Gościu Niedzielnym
Strona 21 z 21 << < 18 19 20 21